10 najbizarnejších mačacích plemien, o ktorých si pravdepodobne nevedel

Každý vie, že internet miluje mačky. Dôkazom sú milióny rôznych vtipných obrázkov s mačacou tematikou. Preto je logické, že po bizarných psích plemenách sa dnes pozrieme na 10 najbizarnejších mačacích plemien.

Vedel by si vymenovať viac ako 5 mačacích plemien? Obyčajne ľudia poznajú plemená, ako napríklad perzská mačka alebo obyčajná mačka domáca. No na svete je mnoho ďalších plemien, z ktorých mnohé sú pomerne bizarné.

10. ŠKÓTSKA KLAPOUCHÁ MAČKA

macacie_plemena_10

Škótska klapouchá mačka je jedinečná pre svoje oči podobné tým sovím, takmer neexistujúce uši a huňatú srsť. Sú to obzvlášť odolné mačky a môžu byť veľmi prispôsobivé.

 

9. DONSKÝ SPHYNX

macacie_plemena_9

Donský Sphynx môže na mnohých ľudí pôsobiť ako naozaj škaredá mačka. Musíme uznať, že vyzerá ako mimozemšťan z inej planéty. Ruské plemeno bolo prvýkrát objavené v roku 1987 Elenou Kovalevou, keď jej synovia našli mačku v taške. Elena si ju vzala domov a zvyšok je už história.

 

8. UKRAJINSKÝ LEVKOJ

macacie_plemena_8

Podobne ako donský Sphync, aj ukrajinský levkoj má veľmi špecifický vzhľad. Jeho ohromné oči a bezsrsté telo môžu pôsobiť odstrašujúco, no toto plemeno zbožňuje ľudí.

 

7. PIXIEBOB

macacie_plemena_7

Pixiebob môže na prvý pohľad vyzerať ako divoká mačka, no jej povaha je skôr krotká. Okrem zafarbenia kožuchu je tiež špecifická krátkym chvostom. Majitelia tohto plemena tvrdia, že ide skôr o zviera medzi mačkou a psom.

 

6. PETERBALD

macacie_plemena_6

Peterbald je bezsrstá mačka s malou hlavou a obrovskými ušami. Toto ruské plemeno bolo prvýkrát objavené v roku 1988. Niektoré jedince môžu mať aj krátku srsť, no zväčša ide o bezsrsté mačky. Ide o inteligentné plemeno, ktoré má rado ľudskú prítomnosť.

5. CORNISH REX

macacie_plemena_5

 

Cornish Rex má veľké uši, takmer bezsrstý kabát a elegantný výzor. Prvá zmienka o tomto plemene bola objavená v anglickom Cornwalle v roku 1950.

 

4. MUNCHKIN

macacie_plemena_4

Plemeno munchkin je taký jazvečík medzi mačkami. Na prvý pohľad vyzerá ako každá iná mačka, no má krátke nohy. Celkovo ide o láskyplnú a inteligentnú mačku, ktorá je navyše vysoko prispôsobivá.

 

3. SPHYNX

macacie_plemena_3

Sphynx je jedno z najznámejších bizarných mačacíh plemien. Vzniklo náhodne v Kanade koncom 70. rokov a bolo pomenované po starobylej soche v Egypte. Ide o veľmi spoločenské mačky. To je zrejme veľká výhoda, keďže ich jedinečný vzhľad priťahuje veľa ľudskej pozornosti.

2. DEVON REX

mačacích plemien

Plemeno Devon Rex, ktoré pochádza z anglického Devonu, je charakteristické veľkými ušami a zreteľne dlhým krkom. Pôvodne sa predpokladalo, že tieto mačky patria k plemenu Cornish Rex, no až v roku 1979 bolo rozhodnuté, že ide o samostatné plemeno.

 

1. KHAO MANEE

macacie_plemena_1

Toto biele plemeno pochádza z Thajska a je charakteristické rozdielnou farbou očí: jedno je modré a druhé zelené. Tieto nezvyčajné mačky milujú ľudí a sú oddané svojim majiteľom. Plemeno Khoa Manee je obľúbené v kráľovských rodinách.

Zdroj: List25